اخبار صوتی

مقدمه

 

چرا اخبار؟

شاید شنیدن اخبار براتون مهم باشه…با تموم کردن این بخش می تونید تا چهل درصد از اخبار انگلیسی رو بدون مشکل متوجه بشید.مجموعه صوتی VOA از قوی ترین و با کیفیت ترین مجموعه ها برای تقویت شنیداری زبان آموزان محسوب میشه و کمتر کسیه که در زمینه یادگیری زبان، نام این مجموعه رو نشنیده باشه. این مجموعه بیش از صدها فایل صوتی داره و شامل اخبار های معروف VOA که مخفف Voice of America یا همون صدای آمریکاست. گویندگان خبرها رو طوری بیان می کنند که قابل فهمه. به زبان ساده تر این شبکه هدفش برقراری ارتباطی شفاهی و ساده با مردم بوده و قصد داشته به دنیا بفهمونه زبان انگلیسی محدود به چند کشور نیست و همه می تونند از اون استفاده کنند.

 

مزیت استفاده از این مجموعه:

 

مزیت اول: این شبکه تنها شبکه ایه که گویندگانش از ۱۵۰۰ کلمه رایج و پر کاربرد زبان انگلیسی در حین بیان جملات خبری در موضوعات علمی، اقتصادی، فرهنگی، بهداشتی، ورزشی، اکتشافات و رویدادهای جهان استفاده می کنند که این باعث آشنایی آسانتر افراد با کلمات رایج انگلیسی میشه.

مزیت دوم: که مربوط به ارائه جملات ساده است طوریکه به هیچ عنوان از اصطلاحات پیچیده و مشکل زبان انگلیسی استفاده نشده تا زبان آموز در حین صحبت بتونه با بیان جمله مورد نظرش منظورش رو راحت بیان کنه.

مزیت سوم: مربوط به سرعت آهسته خبرهاست، همونطور که می دونید اکثر گویندگان خبری خبرها رو سریع می خونند که این مسئله باعث درک نادرست افراد از کلمات و جملات میشه. اما این موضوع در گویندگان شبکه VOA کاملا برعکسه. در واقع گویندگان این شبکه به طور آهسته و کاملا روان و با سرعت استاندارد شروع به خواندن خبرها می کنند تا جملات برای زبان آموزان و افرادی با سطح دانش مختلف قابل فهم باشه.

استفاده از این مجموعه برای همه ( از دانش آموزان دبیرستانی گرفته تا فارغ التحصیلان دانشگاهی) ممکنه و نتیجه استفاده از این مجموعه میان بٌری برای تسلط به زبان انگلیسی و از همه مهم تر قدرت بیان و ارائه منظور به انگلیسی زبانی در هر نقطه از دنیاست.

میتونید فایل ها رو توی موبایل تون ذخیره کنید. پیشنهاد می کنم اول فایل هاص صوتی رو مرور کنید تا درکی از اون پیدا کنید.هر چه میزان گوش کردن تون بیشتر باشه، سریع تر نتیجه می گیرید. دفتری تهیه کنید و لغات و جملات مهم رو توش بنویسید تا سر فرصت بتونید اونها رو مرور کنید.

 

فایل های صوتی زیر صرفا برای زبان آموزان سطح پیشرفته تهیه شده که امیدوارم مفید واقع بشه.

 

 

۴۹

۴۳ ۳۷ ۳۱ ۲۵ ۱۹ ۱۳ ۷ ۱

۵۰

۴۴ ۳۸ ۳۲ ۲۶ ۲۰

۱۴

۸

۲

۵۱

۴۵ ۳۹ ۳۳ ۲۷ ۲۱ ۱۵ ۹

۳

۵۲

۴۶ ۴۰ ۳۴ ۲۸ ۲۲ ۱۶ ۱۰

۴

۵۳ ۴۷ ۴۱ ۳۵ ۲۹ ۲۳ ۱۷ ۱۱

۵

۵۴ ۴۸ ۴۲ ۳۶ ۳۰ ۲۴ ۱۸ ۱۲

۶

 

توی این قسمت پادکست هایی به همراه فایل pdf قرار گرفته تا بهترین بهره رو ببرید.پادکست هایی فوق العاده به لهجه آمریکایی که گویندگان در بخش اول اهسته و در بخش دوم با سرعت عادی صحبت میکنتد.

 

 

 

۱A ۱B ۲A ۲B ۳A ۳B ۴A ۴B
۵A ۵B ۶A ۶B ۷A ۷B ۸A ۸B
۹A ۹B ۱۰A ۱۰B ۱۱A ۱۱B ۱۲A ۱۲B
۱۳A ۱۳B ۱۴A ۱۴B ۱۵A ۱۵B ۱۶A ۱۶B
۱۷A ۱۷B ۱۸A ۱۸B ۱۹A ۱۹B ۲۰A ۲۰B
۲۱A ۲۱B ۲۲A ۲۲B

 

 

 

Share Now

آرش نصرا...نژاد

آرش نصرا...نژاد..مدرس و مترجم زبان انگلیسی..با بیش از ده سال سابقه تدریس و ترجمه

پست های ارسالی توسط آرش نصرا...نژاد

Related Post

ارسال پاسخ به ما