چرا زبان انگلیسی

چرا زبان انگلیسی…

 کسیکه تصمیم به یادگیری زبان می گیره پیش ازهر چیز باید علت یادگیری شو مشخص کنه و نباید بدون هدف اقدام به یادگیری کنه.تنها با داشتن هدفه که زبان آموزان می تونند به سمت هدف خودشون قدم بردارند . درصورتیکه هدف و برنامه مشخصی برای یادگیری وجود نداشته باشه نباید برای یادگیری اقدام کرد.

انگلیسی زبان رسمی ۵۳ کشوره که تقریبا ۴۰۰ میلیون نفر اون صحبت می کنند. دلایل زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود داره ….ازمهاجرت گرفته تا تحقیق توی سایت های انگلیسی زبان ، ترجمه متون و غیره که اینجا بطور کامل به اونها می پردازم:

مردم سراسر جهان سعی می کنند این زبانو به عنوان زبان دوم یاد بگیرند. انگلیسی از رایج ترین زبان ها در دنیاست. از هر ۵ نفر در دنیا حداقل یک نفر می تونه این زبانو صحبت کنه و یا متوجه بشه.فراموش نکنیم انگلیسی زبان رسانه هاست، اگر این زبانو بلد باشید نیازی به زیرنویس یا مترجم ندارید و می تونید از فیلم، مجله، آهنگ و کتاب های انگلیسی لذت ببرید. انگلیسی الفبای ساده ای داره و در مقایسه با زبان های دیگه دنیا میشه اون راحت تر یاد گرفت:

  • این زبان فقط مفید نیست، وقتی یاد می گیرید صحبت کنید کلی انرژی می گیرید و احساس رضایت می کنید. پیشرفت کردن حس خوبی به شما میده. از یادگیری زبان لذت خواهید برد…
  • انگلیسی زبان علم، صنعت هوا فضا، کامپیوتر، دیپلماسی، و توریسمه. با دانستن این زبان شانس بدست آوردن یک شغل در یک شرکت چند ملیتی رو خواهید داشت حتی شغلی در خارج از کشور…

  • با بلد بودن زبان برای ادامه تحصیل و براورده کردن نیازهای دانشگاهی تون مشکلی نخواهید داشت.

  • یادگیری زبان انگلیسی سرگرم کننده ست. با یادگیری این زبان، فرهنگ های دیگه رو هم یاد می گیرید. می تونید ارزش ها، عادات و شیوه زندگی کشور های دیگه رو هم یاد بگیرید.
  • اگر صاحب فرزندی هستید با دونستن زبان می تونید زبان انگلیسی رو به فرزند تون هم منتقل کنید و با هم تمرین کنید..این فرصت مناسبیه که آموخته هاتون رو با فرزند تون تمرین کنید.
  • وقتی زبان بلد باشید می تونید توی بسیاری از کشورها با دیگران ارتباط برقرار کنید. چون زبان بین المللیه.. حین مسافرت نگران نیستید گم بشین .می تونید به سادگی آدرس بپرسید ، غذا سفارش بدین، و با افراد محلی صحبت کنید و گپ زنید. افراد زیادی هستند که همیشه آرزو دارند بدون نیاز به تور به کشور مورد علاقه ی خودشون سفر کنند. مسلما مسافرت به خارج از کشور بدون نیاز به تور بسیار لذت بخش تر از سفریه که مجبور باشید با تور بروید. همچنین تاجران زیادی هستند که هربار مجبورند مترجمی رو همراه خودشون به مسافرت ببرند ، درحالیکه با یاد داشتن این زبان مسلما راحت تر می تونند منظور خوشون به مشتریان و همکاران تجاری خودشون برسونند.
  • فرودگاه، صنعت فیلم سازی و جهانگردی قبل از استخدام افراد، سطح زبان اونها رو می سنجند. این یعنی اگر بتونید انگلیسی صحبت کنید بعد از فارغ التحصیلی فرصت های شغلی بیشتری برای انتخاب خواهید داشت.
  • اگر به حدی برسید که بتونید این زبانو روان صحبت کنید نشون میده وقت ، منابع و تعهد زیادی صرف این زبان کردین. اضافه کردن مهارت انگلیسی به رزومه کاری تون بسیار مفید واقع میشه. پس، برای درخواست شغل در خارج از کشور دانستن زبان فاکتور بسیار مهمیه که می تونه جایگاه شغلی قوی تری رو براتون به ارمغان بیاره مخصوصا اگر روان صحبت کنید.

 

تجارت

انگلیسی رو زبان تجارت می نامند و درکش اونقدرها سخت نیست. اگر تمایل دارید تاجر جهانی باشید ضروریه که انگلیسی رو روان صحبت کنید. حتی اگر به زندگی و کار خارج از کشور فکر نمی کنید، به این معنا نیست قراردادن مهارت زبان تون توی رزومه مفید نیست. توی ایران هم ممکنه شرکت های چندملیتی انگلیسی زبان وجود داشته باشه..کارفرماهایی که توی ایران دفتر دارند زبان انگلیسی رو ترجیح می دهند چون باید با کشورهای انگلیسی زبان مکاتبه کنند.

با دانستن این زبان توی موقعیتی قرار می گیرید که می تونید در جلسات تجاری بین المللی شرکت کنید. زمانیکه افراد با زبان های مختلف توی جلسات شرکت می کنند فرصت اینکه جلسه به زبان انگلیسی برگزار بشه زیاده و اگر شما تنها کسی باشید که به این زبان تسلط داره، می تونید براحتی در جلسه های مهم شرکت کنید و از نردبان حرفه تون بالا برید.

خدمات مشتری و فروش

می تونید به هر مشتری انگلیسی زبانی که کارفرمای شما داره  کمک کنید و محصولات رو به اونها بفروشید. این به شما این فرصت رو میده با مشتریان خارجی ارتباط ایجاد کنید. توانایی ایجاد رابطه، مهارت تجاری مهمیه که شما رو برتر از دیگر افراد جویای کار میکنه که قادربه صحبت به زبان انگلیسی نیستند. همین موضوع شما رو برای شرکتی که کار می کنید شخص با ارزشی می کنه.

اگر شرکتی که براش کار می کنید محصولات و یا خدماتشو به کشورهای انگلیسی زبان بفرسته، دانش زبان شما اینجا برای ترجمه مطالب بازاریابی و یا ارتباط با دیگر فروشندگان به کارتون میاد.

تحصیلات

دسترسی به دانشگاه های برتر جهان با زبان انگلیسی میسره.زبان انگلیسی بطور گسترده ای زبان تحصیلات عالی در نظر گرفته می شه. دانشگاه های آکسفورد، کمبریج و هاروارد محدود دانشگاه های معروف دنیا هستند که بهترین دانشگاه های جهان هستند و برای ورود به این دانشگاه ها هر چقدر که توی رشته تحصیلی تون خبره باشید باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. اگر تصمیم دارید در یکی از دانشگاه های معتبر تحصیل کنید باید از همین الان به فکر یادگیری زبان باشید.

ادبیات جهان

اگر انگلیسی بلد باشید از آثار نویسندگان معروف جهان لذت خواهید برد. وقتی به زبان انگلیسی مسلط شدید آثار شکسپیر رنگ و بوی دیگه ای می گیره و پر معنا تر میشه.غرور و تعصب و بسیاری از کتاب های دیگه.متن ترجمه شده و متن اصلی نویسنده کاملا باهم فرق می کنند، پس تنها راه درک واقعی آثار کلاسیک، خواندن متن به زبان اصلیه..

فیلم و آهنگ

نیازی به گفتن نیست که فیلم های هالیوودی به زبان انگلیسی ساخته می شوند.چند بار فیلم آمریکایی دیدید و هر بار از اینکه مجبور باشید بخاطر زیرنویس هاش فیلمو stop بزنید درمانده شدید؟

چند بار آهنگ دلخواه تون شنیدیین و هر بار که نمی تونستید اون رو همخوانی کنید ناراحت شدید؟چون کلماتشو بلد نبودید..اون زیر نویس ها رو ببوسید و بگذارید کنار و با یادگیری زبان از آهنگ های انگلیسی (واقعا) لذت ببرید.

درصد زیادی از علاقه مندان به فیلم، علاقه ی شدیدی به فیلم های خارجی دارند. دغدغۀ اصلی این دسته از افراد یاد نداشتن زبانه و درنتیجه همیشه دنبال فیلم های زیر نویس دار هستند. با دانستن این زبان دیگه نیازی به زیرنویس نخواهید داشت و می تونید فیلم دلخواه تون رو به زبان اصلی بدون ترجمه تماشا کنید و لذت ببرید. مهمتر اینکه تماشای فیلم به زبان اصلی مسلما لذت بیشتری رو به همراه داره. هنگامیکه مجبور هستید از فیلم های دارای زیرنویس استفاده کنید همیشه باید چشمتون به زیر نویس باشه و همین باعث می شود نتونید اونطور که باید از تماشای فیلم لذت ببرید.

رخدادهای ورزشی

انگلیسی به شما این امکان رو میده در کنفرانس ها و مسابقات جهانی شرکت کنید.رخدادهای ورزشی عمده، مثل بازیهای المپیک به زبان انگلیسی برگزار می شوند، مثل کنفرانس های بین المللی، پس رقابت کنندگان و نمایندگان باید این زبانو بلد باشند تا بتونند از شرکت در این رخداد بیشترین استفاده رو ببرند. یکدفعه به خودتون میاد می بینید باید توی کنفرانس ها بعنوان بخشی از حرفه ای که انتخاب کردید شرکت کنید پس یادگیری زبان مزایای زیادی برای سال های بعدی زندگی تون داره..نه تنها می تونید متوجه صحبت ها بشید از فرصت های شبکه ای networking که با این رخدادها همراهه بدست میارید مخصوصا اگر بتونید زبانو بطور موثری بیان کنید. از کجا معلوم ممکنه با مشتری یا کارفرمای جدیدی در میان جمعیتی دیگر نماینده ها آشنا بشید پس مطمئن بشید که می تونید با اونها ارتباط برقرار کنید.

الفبای لاتین_رایج ترین الفبا در دنیاست.الفبای انگلیسی آسونه و توی الفبای زبان انگلیسی نشان یا کاراکترهای پیچیده ای وجود نداره که یادگیری رو سخت کنه.اگر تلاش کردید الفباهای پیچیده تر رو یاد بگیرید ممکنه باخودتون بگید با الفبای انگلیسی پیشرفت بیشتری می کنید چون الفبای انگلیسی با بسیاری از الفباهای زبان های دیگه یکیه.

نرم افزارهای انگلیسی_شکی نیست که بیشتر اپلیکیشن ها به زبان انگلیسی ارائه می شند..با دونستن زبان براحتی وارد بخش تنظیمات می شیم و نرم افزارمون رو اونطوری که می خواهیم تنظیم می کنیم.

محیط های مجازی_روز به روز به تعداد کاربران محیط های مجازی افزوده می شه .شما می تانید در این محیط ها با دوستان انگلیسی زبان خود ارتباط برقرار کرده و اطلاعات مفیدی رو کسب کنید.

امروزه محیط های مجازی همانند پل هستند و بواسطۀ این پل شما می توانید به دنیای دیگه متصل شده و با افرادی که زبان مادریشان انگلیسی نیست در ارتباط باشید، چون اکثر افراد در محیط های مجازی با این زبان آشنا هستند.این زبان مثله یک پُله که همۀ افراد در سراسرجهان سعی در یادگیری اون دارند و بوسیله این پل ارتباطی می تونید با افرد ملیت های مختلف ارتباط برقرارکنید.

اخبار انگلیسی

امروزه شبکه های انگلیسی زبان فراوانی در سراسر جهان برروی آنتن هستند، شبکه های خبری مثلCNN، BBC، BLOOMBERG و غیره.

این شبکه ها در خبررسانی بسیار دقیق و بروز هستند و بایادداشتن این زبان می توانید خبرهاتون به زبان انگلیسی گوش کنید. همچنین شبکه های آموزش زبان زیادی وجود دارندکه می تونید با استفاده از اونها در تقویت زبان انگلیسی تون بهره ببرید.

وب سایت

می دونستید ۵۵ درصد از صفحات وب به زبان انگلیسی نوشته می شوند؟ این مقدار از هر زبان دیگه ای بیشتره…دانش انگلیسی پس به شما این امکان رو میده منابع فکری جهان رو به چنگ خودتون بیارید.

انگلیسی زبان علمه. نه تنها به سهم وسیع تری از دانش موجود در وب دسترسی خواهید داشت، می تونید با خوندن کتابها و مقالات علمی، مطالب زیادی رو یاد بگیرید.. انگلیسی قطعا ضروریه مخصوصا اگر بخواهید حرفه علمی رو دنبال کنید.

می تونید بدون نیاز به کمک دیگران به سایت های انگلیسی زبان مراجعه کنید و درباره مطالب مورد نیازتان تحقیق کنید.

بسیاری از افراد هنگامیکه می خواهند راجع به مطلب (موضوع) موردنظرخودشون اطلاعاتی بدست بیارند به سایت های فارسی زبان مراجعه می کنند. در اکثر مواقع خواندن موضوع به زبان اصلی به افراد کمک می کنه مطلب موردنظرشان بهتر متوجه شوند. پس با یاد داشتن زبان می توانید متون خودتون رو به زبان اصلی بخوانید. علاوه بر این، تعداد سایت هایی که مطالب به زبان اصلی توضیح می دهند نسبت به سایت های فارسی زبان خیلیبیشتره پس اینطوری شانس شما برای پیدا کردن پاسخ مورنظرتان بیشتر میشه . جدای از اون می تونید توی بحث ها و کنگره ها تبادل نظر کنید ..

 

 منابع:

http://www.experienceenglish.com

www.oxford-royale.co.uk

 

 

 

Share Now

آرش نصرا...نژاد

آرش نصرا...نژاد..مدرس و مترجم زبان انگلیسی..با بیش از ده سال سابقه تدریس و ترجمه

پست های ارسالی توسط آرش نصرا...نژاد

Related Post

ارسال پاسخ به ما